דבקות במטרה

אופי האדם בטבע הוא לחפש את הדרכים הקלות ביותר על מנת להשיג את מטרתו. זה טבעי מאוד שכאשר יתקל האדם בקושי, הוא פשוט יחליט לוותר. אך בספורט החוקים קצת משתנים.

קל וחומר כשמדובר בענף  כמו טריאתלון. עצם השילוב בין שלושה ענפים והצורך להצטיין בשלושתם הוא לכשעצמו קשה ביותר! טריאתלון מעמיד אותנו בפני מכשולים וקשיים יומיומיים וצריך לדעת להתמודד איתם. יהיו ילדים שיצליחו יותר ויהיו כאלה שפחות, אך זוהי הדרך וכל קושי שעוברים, הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה. תפקידנו לתת לילדים את הכלים ולנסות ללמדם כיצד ניתן להתגבר על קשיים אלו, לא לוותר ולחתור למטרה.

כחלק מתהליך האימון והחינוך, אנחנו צריכים לנסות, לפני שהילדים מתחילים להתכונן למטרה מסויימת (תחרות טריאתלון או כל מטרה אחרת), לבקש מהם לרשום את הסיבות למה הם רוצים להשיג אותה: לדוגמא,"להוכיח לעצמי\לאחרים שאני יכול", "אתגר שהצבתי לעצמי", "אני רוצה לנצח", או כל סיבה אחרת.

בכל פעם שיצוץ להם קושי מסויים, תפנו אותם אל הדברים שרשמו, ובכך תזכירו להם את המטרה, ולמה לא כדאי להם לוותר.

חשוב ללמד את הילדים, שגם אם לעיתים העיסוק בספורט טריאתלון כרוך בקושי פיזי ומנטאלי, זוהי הדרך היחידה להשיג מטרות ויעדים. בדרך כלל ההשקעה משתלמת והמאמץ מניב פירות. ולאחר שהילד יחווה התמודדות עם קושי הוא ידע ביתר קלות להתמודד עימו בעתיד.

דביקות במטרה זוהי תכונה נרכשת, והיא זו שתוביל את הילד להצלחה בכל דבר שיפנה אליו. אם בספורט ואם בכל מטרה שיציב לעצמו בחיים. צריך לאפשר לילד להתאמץ, להתמיד ולהבין שצריך לנסות בכדי להצליח. מי שלא מנסה לא מצליח!

בנימה אישית, לפני הרבה שנים, נתקלתי במשפט שהשפיע עלי לאורך כל הקריירה שלי:

"יהיו אשר יהיו האתגרים והקשיים שיציבו בפניך החיים, חשוב תמיד להביט אל ראש ההר ולא לתת לשום דבר, מלבד ראש ההר, להסיח את דעתך".

גם כשקשה וגם כשלא מצליחים, חשוב לזכור – הכאב הוא ריגעי, ההצלחה היא תמידית!

לתאום אימון ניסיון ללא תשלום, צרו איתנו קשר דרך האתר או התקשרו: 050-2500600.

תגיות:
נגישות