חשיבות השימוש בשעון טריאתלון

כל מי שמתאמן לקראת טריאתלון יודע ומכיר את החשיבות של הצבת יעדים ומטרות וכמובן של השגת הישגים מכובדים. מכיוון שמדובר בענף ספורט המאגד בתוכו שלושה ענפים שונים – ריצה, רכיבה על אופניים ושחייה, חשוב מאד לעקוב אחר כל הנתונים והמדדים של שלושת ענפים אלה וכך לדעת בדיוק מה המצב של הכושר ומה לוח הזמנים העדכני בכל אחד ואחד מהענפים בכל אימון. כיום ישנם בשוק כמה וכמה סוגים של שעוני טריאתלון וחשוב לדעת אילו פונקציות הן המהותיות ביותר ואסור לוותר עליהן.

היתרון הגדול ביותר בשעוני טריאתלון הוא שכל המדדים והנתונים מרוכזים בשעון אחד, כלומר במכשיר אחד והוא יהיה בעל תכונות ופונקציות לבדיקת כל המדדים עבור כל אחד ואחד מענפי הטריאתלון. למשל, כאשר מדובר בשחייה תתבצע ספירה על ידי השעון של מספר הבריכות ששחה המתאמן, מהו המרחק שעבר בשחייה בים הפתוח, מהי התדירות של תחלופת הידיים בעת השחייה ואפילו מהו אורך הגריפה.

בעת הרכיבה נמדדת על ידי שעון הטריאתלון מהירות הרכיבה, יש מד סיבובי רגליים ובדיקת טמפרטורה. היתרון בשימוש בשעון טריאתלון בעת הרכיבה הוא ששעון זה הינו אלחוטי (בניגוד לשעוני אופניים המחוברים לשלדה).
בזמן הריצה נמדדים על ידי השעון דופק, מרחק הריצה, קצב הריצה וכמובן שישנו שעון עצר לבדיקת זמן הריצה, אשר משמש גם לבדיקתו האישית של המתאמן אודות הקצב האישי שלו ושיפור לעומת אימונים קודמים. בעת תחרות טריאתלון יכול המתחרה לעבור בין הפונקציות בלחיצת כפתור מהירה וכך מתחלפים המדדים על פי הענף המבוצע כעת.

הנתון החשוב ביותר שכדאי ואפילו חובה שיהיה בשעון הטריאתלון הוא שעון הדופק. ישנם מתאמנים רבים אשר רואים אך ורק את תוצאות התחרות הקרובה ולא מקדישים תשומת לב לדרך ואיכות האימון וזו טעות. המדד הנכון ביותר למעקב אחר יעילות האימון הוא הדופק ולא המהירות או תוצאת הזמן. זו הסיבה שחשוב ביותר לעקוב אחר טווחי הדופק לאורך כל האימון. נושא זה מתייחס לכל שלושת ענפי הטריאתלון.

בשעוני הטריאתלון החדשים של חברת פולאר ניתן לבדוק אפילו את איכות השינה של המתאמן ואת צריכת הקלוריות היומית או השבועית שלו וכך נחסך ממנו הצורך בשימוש בכל מיני מכשירים אחרים למעקבים אלו. כל הבדיקות נמצאות במכשיר אחד שניתן לענוד על היד בנוחות וקלות.

לסיכום, לא יהיה זה רחוק מהמציאות לומר כי שעון טריאתלון הוא אביזר של חובה עבור כל טריאתלט – חובבן כמקצוען. בזכות השעון יושגו מטרות והישגים תוך שמירה על כושר גופני טוב ואימון נכון.

לתאום אימון ניסיון ללא תשלום, צרו איתנו קשר דרך האתר או התקשרו: 050-2500600.

תגיות:
נגישות