סוגי אופניים

מי שעומד בפני קנייה של אופניים צריך לעשות שיעורי בית רבים ולברר מידע רב לפני שיגיע לחנות ויקנה. ישנם סוגים רבים ושונים וחשוב מאד להכיר אותם בטרם הקנייה על מנת לוודא שקונים את האופניים הנכונים, שיתאימו לרוכב, לסוג הרכיבה שבה הוא מעוניין, לתנאי השטח שבהם הוא ירכב רוב הזמן וכמובן יתאימו לתקציב שהוא העמיד לטובת רכישת האופניים. בנוסף לזה, כדאי להכיר את המגוון העצום של אביזרים נלווים – חלקם חובה שיהיו וחלקם בגדר רשות, אך ישדרגו את חוויית הרכיבה ויקלו באופן משמעותי על התנהלות הרוכב בעת הרכיבה, לפניה ואחריה.

כאמור, ישנם סוגים שונים של אופניים ולהלן נמנה כמה מן הסוגים: אופני כביש, אופני הרים, אופני שטח, אופניים המיועדים לנסיעה עירונית, אופניים חשמליים, אופני יד, תלת אופן ועוד. כל אחד מסוגים אלה מתחלק גם הוא לתת קבוצות, כפי שנראה מיד.

אופני שטח 

כשמם כן הם, מתאימים לרכיבה בשטח גס ובמגוון דרכים – שבילי עפר, כבישי אספלט, דרכי כורכר, מעברי חול, שבילים לא מסומנים מסולעים ועוד. אופני שטח מאופיינים בגלגלים רחבים ומחוספסים ובבולמי זעזועים רגישים וטובים במיוחד. כמו כן, באופני השטח ישנם הילוכי על מנת לעזור לרוכב להתאים את הרכיבה לתנאי השטח ולסייע לו לשלוט על האופניים בזמן הרכיבה. בתוך קטגוריה זו נוכל למצוא אופני שטח שיכוך מלא שבהם מותקן משכך אחורי המהווה מערכת בלימת זעזועים המורכבת משסתומים וקפיצים ומאפשרת לרוכב אחיזה טובה ושליטה טובה בתוואי שטח קשים ובלתי סלולים. סוג נוסף ושכיח בקטגוריה של אופני שטח הוא אופני שטח זנב קשיח, המצוידים בבולם זעזועים קדמי בלבד, מה שהופך אותם למתאימים ונפוצים בעיקר בטיולים.

אופני כביש

אופני כביש הם אלה המשמשים לתחרויות ומירוצים שונים. הם מאופיינים בגלגלים דקים ובכידון המאפשר בחירה בין כמה מצבי אחיזה. השלדה שלהם גם היא קלה וצרה והמטרה בתכונות אלה היא הקטנה ככל האפשר של החיכוך עם האוויר והרוחות על מנת לצבור את המהירות הגבוהה ביותר האפשרית. באופני כביש ישנם כמה תצורות של אופנים אשר מתאימות לסוג הרכיבה הנדרש – אופני כביש/מרוצים, אופני נגד שעון ואופנים משולבים.

אופני עיר

אלה אינם אופניים המתאימים לתחרויות אלה לסידורים והתנהלות בתוך העיר במקום כלי רכב ממנוע. המאפיין של סוג אופניים זה הוא הישיבה הזקופה בהם. אופניים אלה בדרך כלל יהיו זולים יותר באופן משמעותי ממקביליהם התחרותיים.

אופניים חשמליים

אופניים אלה מצוידים בסוללה נטענת ומאפשרים נסיעה גם ללא דיווש של הרוכב. גם סוג זה של אופניים אינו מתאים ואינו משמש לתחרויות שונות אלה לנוחיות של המשתמש.

לתאום אימון ניסיון ללא תשלוםצרו איתנו קשר דרך האתר או התקשרו: 050-2500600.

תגיות:
נגישות