ציוד נדרש לטריאתלון

הטריאתלון הוא ענף ספורט קשה ומאתגר במיוחד, בעיקר בשל העובדה שהוא מורכב משלושה ענפי ספורט שונים: שחייה, רכיבה, ריצה, שכל אחד בנפרד גם הוא קשה, מאתגר ותובעני. כאשר אדם בוחר להתאמן ולהתחרות בטריאתלון הוא לוקח בחשבון את המעמסה הפיזית שהוא לוקח על עצמו וכאשר הוא בודק בדיוק במה כרוכה החלטה זו – עליו גם לקחת בחשבון שמדובר בציוד רב הנדרש לו על מנת שהאימונים והתחרויות גם יעברו באופן חלק ונעים וגם, כמובן, יעמדו בתקנים ויהיו מותרים לשימוש.

גם הציוד הנדרש מתחלק על פי שלושת ענפי הספורט. הענף הראשון שבו מתחרים הוא השחייה. בשחייה חובה, כמובן ללבוש בגד ים וישנם סוגים שונים של בגדי ים שכל מתחרה בוחר מה שהכי נוח לו ומתאים לו ולסגנון שלו. בנוסף, יש צורך להצטייד בכובע ים ובמשקפת. בעת סיום השחייה כדאי שתהיה מגבת זמינה בשטח ההחלפה, למרות שאין זו חובה וטריאתלטים רבים יתחילו את שלב הרכיבה כשהם נוטפים מים – כמובן שאין כל רע בזה.

כאשר מדובר באימונים לקראת תחרות טריאתלון הרי שניתן להיעזר במגוון חפצים ואביזרים שתפקידם לעזור לשפר את מיומנות השחייה והסגנון. למשל, אפשר להיעזר בקרש ציפה או בסנפירים.

כאשר מדובר ברכיבה על אופניים – חובה, כמובן, שיהיה זוג אופניים המתאים לתחרות טריאתלון, קסדה שהרצועות שבה מותאמות מבעוד מועד לראשו של המתחרה על מנת שהוא לא יבזבז זמן על כיוון והתאמה של הקסדה למידותיו. מעבר לשני אלה, ישנם אביזרים שאינם נחשבים כאביזרי חובה אלא תלויים בנוחיותו של המתחרה – כפפות, לרכיבה, בקבוק מים שניתן להתקנה על שלדת

האופניים ובגדים נוחים יעודיים לרכיבה.

כאשר מגיע שלב הריצה, ישנם מתחרים המעדיפים להחליף בגדים לבגדי ריצה נוחים וקלי משקל. כמובן שנעלי ריצה טובות ואיכותיות יכולות לעשות את ההבדל בין ריצה יעילה וטובה לבין ריצה מקרטעת, ותמיד כדאי להצטייד בשעון על מנת ללמוד זמנים של התחרות ושל הריצה, לדעת את השעה ולדעת את המיקום היחסי בין שאר הרצים וביחס לזמן תחילת התחרות.

לתאום אימון ניסיון ללא תשלוםצרו איתנו קשר דרך האתר או התקשרו: 050-2500600.

תגיות:
נגישות